Реєстрація доменів

Що таке домен?

До́мен (фр. domaine) загалом — область.

Поглиблене тлумачення терміну: домен - це одиниця структури.

Домен — певна зона в системі доменних імен Інтернет, виділена власникові домена (якій-небудь країні, міжнародній організації, регіону, юридичній або фізичній особі) для цілей забезпечення доступу до інформації, що надається в Інтернет, що належить власникові домена

Термін Доменне ім'я (англ. Domain name) має кілька значень:

  • Ім'я, що ідентифікує комп'ютер або комп'ютери у мережі інтернет. Це ім'я виглядає як частина web-адреси, наприклад uk.wikipedia.org.
  • Продукт, котрим реєстратори доменних імен забезпечують споживачів. Такий продукт часто називають зареєстроване доменне ім'я.
  • Імена, що використовуються для інших цілей, наприклад спеціальне ім'я яке стоїть після @ у адресі електронної пошти.

Доменне ім'я — це унікальне алфавітно-цифрове ім'я, що ідентифікує конкретний вузол Інтернет. Доменні імена звичайно складаються з двох і більше частин, розділених крапками. Ліва частина доменного імені відповідає кінцевому вузлу мережі (ідентифікує кінцевий вузол мережі). Права частина є більш загальною (визначає країну, область, регіон і т. п.).

Кожне доменне ім’я відповідає одній або декільком IP-адресам, і одній IP-адресі можуть відповідати декілька доменних імен. Якщо на одне доменне ім’я приходиться більше однієї IP-адреси, це означає, що за даною адресою знаходяться декілька серверів, які ділять між собою потік повідомлень; якщо ж декілька доменних імен присвоєні одній IP-адресі, то це може означати, що власник сервера зареєстрував для себе декілька доменних імен або що декілька клієнтів спільно використовують один сервер.

Доменне ім'я може мати, наприклад, такий вигляд: cki.ipri.kiev.ua. Як правило, доменне ім'я (його ліва частина) збігається з назвою організації, компанії або торговельної марки.

Домен - це своєрідне ім'я web-сайту. Набравши це ім'я в браузері, користувач потрапляє на web-сайт.

Доменне ім'я складається власне з імені і доменної зони:

 
В імені може використовуватись латинський алфавіт, цифри, дефіс. При створенні ім'я не можна використовувати нижнє підкреслення ( _ ), апостроф ('), служебові слова (www, ping:). В багатьох зонах заборонені 2-буквені імена. Але хочу сказати, що в зонах, де вони дозволені, весь набір 2-буквених імен давно вичерпано:

Доменні зони мають свою ієрархію.

Зони бувають міжнародні і ті, котрі властиві певній країні (державні). Державні, в свою чергу, поділяються по регіональній приналежності і по сфері діяльності. Всі міжнародні доменні імена відносяться до імен I рівня (зона складається з одного слова, наприклад, imya.com, imya.org, imya.net). Державні доменні імена можуть бути як I рівня, так і II чи III. Прикладом державного доменного імені I рівня можуть бути імена: imya.ua, imya.ru, imya.de и т.д.

Доменні імена, що визначають орієнтування web-ресурсу на певну географічну зону в межах держави, прийнято називати регіональними. Наприклад, сайт компанії по виробництву вікон, з доменним ім'ям vikno.kiev.ua, красномовно говорить про те, що офіс вищезгаданої компанії розміщений на території Києва чи київскої області, а tusovka.vn.ua - це місце тусовки з переважною більшістю вінничан:
В залежності від тематики web-ресурсу і/або сфери зайнятості організації чи приватні особи можуть віддавати перевагу іменам в певних зонах. Наприклад, українська комерційна структура цілком логічно обере доменне імя в зоні *.com.ua, а університет, стіни якого розміщені в межах британських кордонів - *.gov.uk

Вся ця класифікація і поділ доменних зон виникли давно, однак, в наш час, час стрімкого розвитку web-технологій і зокрема інтернета, на логічну класифікацію практично не звертають увагу, а обирають ім'я в зоні, в якій воно ще не зайняте.

Домен - це область простору ієрархічних імен мережі Internet, яка обслуговується набором серверів доменних імен (DNS) і централізований адмініструється.

Доменне ім'я - це адреса мережевого з'єднання (наприклад, fastping.com.ua), яка ідентифікує власника адреси.

Подаючи заяву на реєстрацію доменного імені або заяву на продовження або підтримку реєстрації доменного імені, заявник підтверджує, що

  • все, що сказане в Договорі про Реєстрацію Доменного Імені є повною і достовірною інформацією;
  • наскільки йому відомо, реєстрація доменного імені не порушить і не обмежить іншим чином права будь-яких третіх осіб;
  • він не реєструє доменне ім'я з незаконною метою;
  • він не використовуватимете доменне ім'я, порушуючи законодавство.

Для реєстрації домену в зоні UA необхідно мати свідоцтво на знак для товарів і послуг.

Ми допоможемо Вам зареєструвати доменне ім’я.

<< Назад